Тешка сообраќајка кај Песочан

Тешка сообраќајка се случила вчера околу 19 часот на патот Охрид-Кичево во близина на селото Песочан.

Во сообраќајката се превртело возило џип и за среќа, нема повредени патници. Според фотографијата објавена на Фејсбук страницата Ѕид на сообраќајниот срам, дошло до судар на автомобил, најверојатно џип, во приколицата од тракторот. Џипот, потоа се превртел.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани