Скопјанец се самозадоволувал на улица во Охрид пред малолетно девојче

24 годишен скопјанец се самозадоволувал на улица во Охрид, пред малолетно девојче. На 01.09.2022 во 02.20 часот на ул.„7-ми Ноември“ во Охрид, полициски службеници од СВР-Охрид го лишиле од слобода...

Заврши 14 та седница на советот на општина Охрид

На денешната 14-та седница на Советот на oпштина Охрид, со мнозинство гласови беа изгласани сите 25 точки на дневниот ред. Советниците ги усвоија Предлог-програмата за измени на програмата за поддршка на...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани